Podszkól się z kooperatywności ;)

Podszkól się z kooperatywności ;)

Podszkól się z kooperatywności ;)

Włochy mocno stoją kooperatywami. Niedawno wybrany przewodniczący Parlamentu Europejskiego jest Włochem. Do tego historia włoskiej kooperatywności jest zaskakująco długa i bogata! Przy okazji od Włocha zaczął się ruch slow food, więc… no dobra: Włosi mają doświadczenie w sprawach związanych ze zdrowym żywieniem ;). Ale nie tylko!

 

Jeśli jeszcze się nie dałeś wciągnąć w temat kooperatyw, to może nie zdajesz sobie sprawy, jak duży to temat. Jeśli myślisz, że ludzie z coopów to grupa zakręcona na punkcie zdrowego jedzenia, to może Cię zaskoczyć fakt, że istnieje we Włoszech spory ośrodek szkolenia dla zwolenników kooperatyw ;). Nie tylko spożywczych.

 

Bo jest z czego szkolić. Coopy to nie tylko jedzenie lub wspólne działanie. To cała machina, w której najważniejszy jest człowiek, a nie zysk. Uwierz, jest się czego dowiadywać. Mam nadzieję, że nie zdziwi Cię to, że organizowane są też warsztaty dla nastolatków. Tak, z kooperatywności.

 

Brzmi to kusząco, zwłaszcza że warsztaty organizowane są w podgórskim Trydencie. Jeśli już się wybierasz, to jest niekoniecznie dobra informacja: warsztaty kierowane są do osób w wieku 14-18 lat. Możesz powiedzieć: szkoda. Z drugiej strony – może znasz kogoś, kto interesuje się tematem i chciałby dowiedzieć się więcej o działaniu coopów? Nabór zaczyna się już niedługo!

 

www.coopcampusyoung.eu

Komentarze