YOPE i Carrefour ze stacją refill

YOPE i Carrefour ze stacją refill

YOPE i Carrefour ze stacją refill

Receptury z naturalnych składników, nadające się do recyclingu opakowania i opcja ponownego napełniania butelek to cechy, które od kilku lat wyróżniają kosmetyki YOPE na polskim rynku. Zdobywają coraz większą popularność nie tylko za sprawą świetnego składu, wyjątkowych zapachów i szerokiej gamy produktów, ale także fantastycznego i jedynego w swoim rodzaju designu.

Zdaje się, że teraz marka wypłynie na jeszcze szersze wody za sprawą współpracy ze sklepem Carrefour Bio na warszawskim Bemowie, gdzie każdy, przy okazji zakupów, może napełnić butelki wielokrotnego użytku wybranymi produktami YOPE. Dotychczas było to możliwe jedynie w butiku marki, jednak właściciele szybko zauważyli, że to rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością.

Ekologiczne trio

Testową opcję samodzielnego napełniania butelek w sklepie Carrefour umożliwia nowoczesny automat Swapp, który pozwala ograniczyć ilość zużywanego plastiku. To właśnie dbałość o środowisko i chęć znacznego ograniczania odpadów połączyło 3 firmy, dla których szczególnie ważna jest ekologia – markę YOPE, startup Swapp i sklep Carrefour Bio. W 2018 r. Grupa Carrefour zobowiązała się bowiem, że w ramach polityki opakowań, ograniczy ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. W ramach umowy do 2025 r. Ma wprowadzić 100% opakowań własnej marki, nadających się do recyklingu lub kompostowania oraz zmniejszyć masę opakowań własnej marki do 2022 r. o 5% w porównaniu z 2017 r.

Które produkty YOPE można uzupełnić?

Właściciele marki wybrali najczęściej kupowane produkty oraz nowości YOPE. Na dzień dzisiejszy do wyboru są: naturalny żel pod prysznic Yunnan, naturalne mydło w płynie Werbena, naturalny szampon Mleko Owsiane i naturalne łagodne mydło antybakteryjne. Oferta nie jest stała – będzie się zmieniała w zależności od preferencji klientów.

Bardzo uczciwym krokiem jest również obniżenie ceny produktów z automatu o 15% – wynika to z oczywistego faktu, że klient płaci jedynie za zawartość, bez opakowania.

Jak działa stacja?

W wyznaczonym miejscu w automacie wystarczy postawić dowolną pustą butelkę o pojemności 500 ml i na ekranie urządzenia wybrać produkt, który chce się napełnić. Za usługę zapłacić można zbliżeniowo – kartą lub telefonem. Butelkę można przynieść, kupić na miejscu lub wypożyczyć. W ofercie znajdują się także opakowania ze stali nierdzewnej i szklane.

Stacja znajduje się w sklepie Carrefour Bio przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie.

Komentarze