Klareko

Klareko
Skuteczne ale bezpieczne dla ludzi i środowiska środki czystości o właściwościach aromaterapeutycznych. W ich składzie znajdziesz ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego.


Więcej

Skuteczne ale bezpieczne dla ludzi i środowiska środki czystości o właściwościach aromaterapeutycznych. W ich składzie znajdziesz ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego.

Zapachy uzyskujemy starannie dobierając tylko naturalne olejki eteryczne.
Ponadto zadbałyśmy o to, by nasze produkty nie wchodziły w niebezpieczne reakcje ze sobą nawzajem. Niebezpieczne związki to rozwiązanie nie dla nas.

Jesteśmy kobietami bezkompromisowymi w temacie zdrowia i ekologii. Mamami i przyjaciółkami mieszkającymi w malowniczej warmińskiej wsi. Zakochana w dobrodziejstwie ziół i natury Marta oraz specjalistka od zawracania chmur Karina.

Pewnego razu zaczęłyśmy zgłębiać temat, czy komercyjne środki czystości są dla nas bezpieczne. Robiłyśmy to dla siebie, dla naszych najbliższych, z myślą o łąkach, lasach i jeziorach wśród których mieszkamy. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że nie ma badań wskazujących na brak szkodliwości chemii gospodarczej na organizm człowieka. Ponadto, podczas mieszania się różnych środków czystości w kanalizacji czy oczyszczalni zachodzą bardzo niebezpieczne i szkodliwe reakcje chemiczne (Europejska Agencja Środowiska EAN).

Nasze zdumienie sięgnęło zenitu!
…gdy dowiedziałyśmy się, że nie ma przepisów i regulacji prawnych zabraniających używania niebezpiecznych związków chemicznych do produkcji środków czystości. Już wiemy, że współczesna chemia domowa zawiera bardzo szkodliwe ftalany, reaktywne związki chloru, triclosan, benzen, formaldehyd, terpen, rozjaśniacze optyczne, substancje zapachowe… Doszłyśmy do wniosku, że wszystko to czym sprzątamy nasze domy, w rzeczywistości jest bardzo szkodliwe dla nas, naszych najbliższych i naszego środowiska.

Tylko spójrzcie
Każdego dnia dbacie o siebie jedząc zdrową żywność, uprawiając sport, dobierając najlepsze kosmetyki. Co robicie wieczorem? Przygotowujecie kolację w piekarniku starannie wyczyszczonym szkodliwą chemią i idziecie na zasłużony relaks do wanny umytej całą tablicą Mendelejewa.
Czy niebezpieczne związki są naprawdę dla Was?
Dla nas nie, dlatego postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Szukałyśmy, czytałyśmy, rozmawiałyśmy, mieszałyśmy, testowałyśmy… Pucowałyśmy nasze domy sięgając po sprawdzone metody naszych Babć. Dzieliłyśmy się miksturami z rodziną i znajomymi. Okazało się, że to co tworzymy działa i co najważniejsze jest bezpieczne oraz ekologiczne. Najbliżsi prosili nas o więcej i zaczęli nieśmiało sugerować, abyśmy udostępniły mieszaniny światu.

I w ten oto sposób powstało klareko
– manufaktura kosmetyków dla domu, stworzona przez zakręcone na punkcie natury Karinę i Martę.

Po wielu próbach i testach możemy powiedzieć oficjalnie „Przygotowałyśmy serię kosmetyków dla domu KLAREKO” i chcemy się nimi z Wami podzielić.

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że nasze produkty to nie kolejne ekologiczne środki czystości, tylko prawdziwe kosmetyki dla domu. Dzięki nim faktycznie troszczycie się o swój dom.

Teraz Wy możecie wziąć sprawy w swoje ręce

Dzięki kosmetykom dla domu Klareko dbacie o bezpieczną czystość swoich domów. Po raz pierwszy, podczas codziennego sprzątania, macie możliwość korzystania z właściwości aromaterapeutycznych. Zadbałyśmy o to, aby codzienne sprzątanie pozytywnie wpływało na zdrowie i dobre samopoczucie Wasze i Waszych bliskich oraz naszej Matki Ziemi.


Mniej

Mulieres spółka z o.o., al. Piłsudskiego 54, 10-450 Olsztyn

Produkty